Meclis’te bugün birbirine hakaret eden yumruk atan yoktu. Keşke her gün böyle olsa

TBMM Başkanı Kurtulmuş, ’23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ kapsamında Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ve çocukları kabul etti.

Çocuklarla bayramlarını kutlayan Kurtulmuş, ’23 Nisan’ geleneği gereği makam koltuğunu Güneşevler Şehit Hasan Cevher Ortaokulu 6’ncı sınıf öğrencisi 12 yaşındaki Aysima Arslan’a devretti.

Kurtulmuş, çocuklara, ’23 Nisan’ın dünyada çocuklara armağan edilmiş tek bayram olduğunu belirterek, geleceğe güçlü bir şekilde hazırlanmaları gerektiğini vurguladı.

Kurtulmuş, “Bu bayramın, ‘Çocuk Bayramı’ olarak genişletilmesinin önemli gerekçelerinden birisi de sadece bugünü ve geçmişi hatırlayıp konuşmak değil; aynı zamanda geleceğe de güçlü şekilde hazırlanmaktır. Sizler, Türkiye’nin geleceğisiniz, sizler dünyanın geleceğisiniz.

Temennilerimizin bir göstergesi olarak sizlere duyduğumuz güven ile Meclis makamını dün zaten Genel Kurul’da devrettik ama bugün de sembolik olarak sizlerin oylarıyla Meclis Başkanı seçtiğimiz Aysima Hanım’a devredeceğiz. Benim yerime Meclis Başkanlığı’nı Aysima yapacak” ifadelerini kullandı.

Makamı devralan Aysima Arslan, Türkiye’nin egemenliğinin millete verildiğini ve milli egemenliğin bayramını kutladıklarını belirtti.

Ayrıca, Türkiye’nin yüzyılının ilk uzay yolculuğunu gerçekleştirdiğini ve bu başarı için minnettar olduklarını ifade etti.

Meclis’te sık sık yaşanan tartışmaların ardından bugün çocukların doldurduğu Meclis’te sadece çocukların cıvıltısı vardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir