TCL dünyanın ilk üçe katlanabilir telefonunu tanıttı!

Geçtiğimiz haftalarda Kaliforniya’daki DisplayWeek 2024 konferansında yeni teknolojilerini sergileyen TCL, bir ilke imza atarak dünyanın ilk 4k 1000 Hz’lik monitörünü tanıttı. Daha önce Asus, ROG Swift PG248QP monitörüyle ve BenQ, ZOWIE XL2586X monitörüyle 540 Hz yenileme hızına çıkmayı başardı. SID 2024 (Society for Information Display) devam ederken şirket yine bir ilke imza atıyor. TCL ilk üçe katlanabilir telefonunu tanıttı.

Her iki tarafa katlanabilen telefon

Aslında TCL, 2019 yılında bu telefon için çalışmalara başladı ve o zamanlar bu telefonun bir prototipi bizlere gösterildi. Lakin şimdi telefon bitti ve son hali ile TCL SID 2024’te dünyanın ilk üçe katlanabilir telefonunu tanıtıyor. Bu katlanabilir telefonun özellikleri arasında tamamen açıldığında 7.85 inçlik bir ekrana sahip olması öne çıkıyor. Bu özellik, katlanabilir telefonun bir tablet gibi kullanılabilmesine imkan tanıyor.

Serbest tip adı verilen bu ekran düz, Z ve G konfigürasyonlarında şekle girebiliyor. Bu telefonun önceki versiyonunda aşırı kalın olması bir sorun iken TCL, bu sorunu 427 mikron kalınlığındaki yeni bir panel ile çözüyor. Katlanabilir telefon ayrıca ekran altı sensörler ile 3 boyutlu yüz taramaya sahip. Ekran altı sensör bölgeside dahil olmak üzere tüm ekran 420 PPI’lık bir renk yoğunluğuna sahip.

Ekran paneli ayrıca, cihazın 1Hz ile 120Hz arasındaki yenileme hızını ve düşük güç tüketimini ayarlamasına izin veren LTPO teknolojisini kullanıyor. TCL, telefonu geçtiğimiz günlerde tanıtırken ne yazık ki detaylı bilgileri ve ne zaman seri üretime geçeceği paylaşılmıyor. Bazı söylentiler ise Huawei ve Samsung’un daha büyük bir telefon çıkaracağı yönünde.

Siz TCL’in SID 2024’te tanıttığı yeni katlanabilir telefonu hakkında neler düşünüyorsunuz. Lütfen düşüncelerinizi yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir